• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Userbar во PS

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Барам некој да ми направи userbar (како овие што ги имам во потписот) али по моја желба... ако има некој што сака да ми ја направи таа услуга,нека пише тука,па ќе го истконтактирам за детали....

Фала унапред :D
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
ајде пуцај :)))
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,170
27,673
kalco.ru
Ќе ти направам али 20е ми е тарифа за такви работи:))
Шала на страна кажи за што сакаш?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Некаков јузербар, на него да има текст "Wannabe Programmer" и во позадина нешто кодови ова она,што знам...

еве некој пример...
п.с. најдов на нет "Programmer" али имам уште ќебапи за јадење за да ставам таков јузербар така да ако некој ми направи оваков (Wannabe Programmer:D) ќе биде супер :))

Фала унапред!!:p:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,675
Мислења
830,258
Членови
28,679
Најнов член
wolf1111
На врв Дно