• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

User Account Problem

darecarcemb

Intern
8 април 2008
236
21
Здраво на сите. Синока напраив еден администратор Account на PC - то. и сеа кога ми се уклуче компјутерот windows от ми се подига на тој Account а предходно бев на оној Дефолт Адмиинистратор Account со си иде со самиот windows. како можам да го избришам овој новиот со го напраив или барем да направам да ми се уклучува PC - то на оној со ми беше предходно. Пробав и преку Safe Mode ама кога влезам преку онос со кој си работев порано ви User Accounts никаде нема опција да го избришам овој новиот, Вика ми дек мора да имам барем еден Администратор на комп. а оној со си е дофолт не го смета. И сега сите работи сто ми се на оној дефолт Aдministrator от неможам да ги земам.
Однапред фала на сите.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Еден совет, никогаш, ама мислам никогаш не работи на администраторскиот јузер на било кој оперативен систем.

И мислам, дека неможе да се работи само на "Administrator" јузерот оти при инсталација на Windows Секогаш бара да се направи уште еден јузер. Пробај на тој новиот јузер ставиу му пасс па можеби ќе те логира дирекно на администраторскиот јузер...

Или стави пасс, и при логин скринот CRTL+ALT+2xDEL упиши "Administrator" во прозорчето што ѓе ти се појави, логирај си се на администраторскиот јузер и пробај од таму да го изброшеш новиот админ јузер иако не верувам дека ќе успееш тоа да го направиш
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
@Aleks - ne moze da go izbrise drugiot admin user, mora da ima barem eden napraven od korisnicka strana

@darecercemb -
1. Vo Start -- Run napisi control userpasswords2
2. Odstikliraj go toa Users must enter password to use this computer
3. Stegni OK...ke ti se pojavi malo prozorce vo koesto ke treba da vnesis default User i Pass ( toa e userot kojsto ke se logira avtomatski pri sekoe startuvanje na kompjuterot)
4. Toa e se :)

my.php

my.php
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
CyberSpic, реков дека мислам дека нема да може да се избрише.
 

darecarcemb

Intern
8 април 2008
236
21
Mnooooooooooooooooooogu fala na site se snajdov, a mislev deka e kraj na svetot :LOL: :LOL: :LOL:.
ne seriozno ni na kraj pamet mi teknuvalo deka ima nesto kako ova vo run, ama covek se uci dodeka e ziv. :D

Btw. Dodeka sum tuka da prasam za edna druga rabota so mi sesluci otkako go napraiv ovoj acount. Koga probam da vlezam vo Local Disc C, ili D seedo ne mi dava pristap, tuku go otvora onoj dijalog prozorecot da izberam programa so koja sakam da otvoram, kako koga imas nepoznat fajl i neznae windos - ot so koja programa da go otvori. Ima li lek za toa? :ha:
Pozz. Darko
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
darecarcemb, имаш вирус. Скенирај со некој антивирус.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.984
Мислења
890.296
Членови
31.719
Огласи
222
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно