Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

USB стиковите до 32GB

Статус
Затворена за нови мислења.

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Пред неколку дена, ведаш по новата година реномираниот произведител на меморија - Corsair ги представи своите нови USB стикови со меморија од дури 32GB...

Новите Corsair 32GB USB 2.0 драјвови се дури и бутабилни, што значи дека на нив може да зачувате цел бекап од оперативниот систем, и во случај на проблеми по потреба истиот да го вратите.

Двата модела - Flash Voyager и Flash Survivor се исклучително отпорни на надворешни влијанија односно вода, удари, песок, прашина... што значи дека вашите податоци ќе бидат на сигурно.

Во Америка, цената на овие (џиновски по капацитет) USB стикови е 230$

usb.jpg


Извор:НајдиВреме
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Ne be bas e dobo zosto?Ke mozes da stavas polno raboti na nego.C,c,c sto se nema da izmislat.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.831
94
Со тоа можеш да си направиш преносен компјутер во смисол да си инсталираш оперативен систем програми што сакаш и да го носиш каде сакаш.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Па тоа е добро и според мене е покорисно од овие од 512mb, 1gb, 2gb....
 

RaZ0r4e

Intern
4 јануари 2008
34
0
Ima izlezeno i stick od 1 terabajt samo ne mozam da go najdam mestoto kade sto go procitav ova... Ke se potrudam da go najdam za da dokazam deka ima izlezeno :D
 

5tef

Intern
7 јануари 2008
25
0
Со тоа можеш да си направиш преносен компјутер во смисол да си инсталираш оперативен систем програми што сакаш и да го носиш каде сакаш.

stara stvar e toa be luge
http://mandriva.com/en/product/mandriva-flash-2008
samo kako primer

inaku stavi bilo koe distro sto se instalira so Drake-Install od liveCD te prasuva dali da go instalira na USB ili na HDD pa posle ti go instalira, samo usb treba da e kako boot device pred hdd i whalla!!
samo e preporacano da se stavi na stikce =< 4Gb
 

Dac-14

Intern
12 декември 2007
75
0
Не им требало до толку бе.Некои на хард дисковите немаат по толку зафатено,па на стик,хехе.Иначе корисно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.586
Мислења
945.395
Членови
34.073
Огласи
1.966
Најнов член
GorazdI
На врв Дно