• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

USB стикче со тајните на НАТО пронајдено во шведска библиотека

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Nato secrets USB stick lost in Swedish library

"'Intolerable carelessness''

Пронаоѓањето на USB стикче кое соджело доверливи информации за НАТО, во шведска библиотека, поточно во Стокхолм, допринело за состанок помеѓу шведската воена разузнавачка служба :rolleyes: и Security Service и некои странски официјали за безбедност.

Повеќе: http://www.theregister.co.uk/2008/01/04/another_stick_with_military_secrets_found/

:))
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
"'Intolerable carelessness'' Баш неверојатна невнимателност која може да предизвика проблеми од светски размери.
 

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Како да не! Шија ми га Ѓуро! :)) Nato secrets на стик...

"Агенот 47 за време на неговаа пауза, читајќи Црвенкапа, сосема спонтано изумил на неговиот стик, на кој меѓу скромно малиот број на фамилијарни фотографии се наоѓале и доверливи информации за долниот веш на НАТО"

У Шведској, проблеми, здраво. :bye1:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Како да не! Шија ми га Ѓуро! :)) Nato secrets на стик...

"Агенот 47 за време на неговаа пауза, читајќи Црвенкапа, сосема спонтано изумил на неговиот стик, на кој меѓу скромно малиот број на фамилијарни фотографии се наоѓале и доверливи информации за долниот веш на НАТО"

У Шведској, проблеми, здраво. :bye1:
:LOL::LOL::bravo:
Се сложвам!
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Не знам само како можат ваков филм да прават и со која цел го прават. А ако е вистина... no comment, сами себе си се срамотат.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,440
1,212
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Не верувам и јас. Премногу едноставно изгледа за да бидат доверливи информации. Нешто некој мати!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,214
Мислења
858,236
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно