• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

USB-рингла за кафе :)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
За сите оние компјутерски зависници кои не можат да се одделат од своите ПЦ-а, еве уште една интересна работа на USB. :LOL:
Цел ден си седиш на компјутер, а кафето цело време ве чека загреано. Само си тураш и си пиеш! :LOL::LOL::LOL:

Keep coffee / tea / drink warm at 50-60 degrees.
4-Port USB 1.1 Hub with warmer.
Stylish silver design.
Easy installation, no driver required, plug & play.
On / Off Switch.
Quality insulation material around the metal hot plate prevents burns.
USB powered - No batteries needed.
Dimensions: W 100 x H 20 x D 95mm.

Повеќе за овој уред тука: http://www.netpcdirect.co.uk/usb_cup_warmer_hub.php
 

Атачменти

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Абе може да порачаш, ама дали ке ти стигне.

Јас пробав да порачам ама не испорачуваат у МК.

Еднаш нарачав некоја ситница, помина нарачката, и после 2 дена добивам маил: „дечко, не испорачуваме у Македонија, ќе ти ги вратиме парите“.

Ја сакам да си купам неколку тракатанци од www.thinkgeek.com
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,273
333
Ќе си земам едно ваква ствар за капучиното да не ми се лади на часовите по информатика ххааха:))
 

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
имаше многу слично вакво позади буњаковец во продавницата-незнам како се викаше,околу 700 денари беше, еден другар купи, но по некое време му се заеба плочата-изгледа зашто чудото влечело многу струја :))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Овој овој, сви да си купимо :p

Clocky Robotic Alarm
На овој Clocky му давам рок една ноќ кај мене. Првото утро и ќе биде целиот на парчиња. :lut2:
После будење да бркам часовник по собата? :isplashen: Само еднаш и кога ќе го дофатам.... :pop:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Ќе вежбам стрелање насабајле...подобро отколку гаѓање светилки навечер. :rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно