• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

усб продолжеток

  • Ја почнал/а темата
  • #1

skopje_mkd

Gaining Experience
5 февруари 2016
366
205
дали знаете кај може да се најде обичен усб продолжеток ми треба за PS4 контролер да се врзе се компјутер....би требало да е нешто поквалитетно за не прави проблем при играње
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,204
10,132
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Хубо, Логинг, Електроелемент... јас имам а не го користам, ако си ми во комшии земи го пробај.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

skopje_mkd

Gaining Experience
5 февруари 2016
366
205
видов дека има анхоч околу 100че така да ке си купам
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,560
Мислења
820,544
Членови
28,218
Најнов член
macika
На врв Дно