• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

USB, помош!?

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Дали имаш копче на надворешниот дел од УСБ-то за заклучување?
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Moeto ima, pa mozebi e toa i kaj nego ;)
 

CybeR

Intern
9 јануари 2008
15
1
Ако нема копче, вирус ќе да е. Оди во Tools->Folder Options->View->(обележи)Show hidden files and folders;(дештиклирај) Hide extensions.. и Hide protected Windows..

сега провери да не имаш некој аutorun и соодветно .exe

ако не бива, форматирај, ако не сака преку Windows во Linux сигурно сака..
Поздрав ;)
 

Ibrakadabra

Intern
11 октомври 2007
342
7
www.rcizvor.mk
Јaс го имав баш овој проблем... на одмор и тоа... со стикот на девојка ми, и врти сучи не завршив работа... кога тоа да ти имало едно збутано копче... али кој да знае...
Мене гугл ми помогна :p (коа се вратив)
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
koga ke go priklucam USB-to, otvaram da vidam sto ima vo nego.. ( pesmi, sliki...) sakam da gi izbrisam, no mi vika: The disc is write protected. ??
Дали кога го исклучувас од виндолсот (safe to remove) ти прави проблеми?
Ако ти прави проблеми сигурно е активна некоја операција со помош на usb што најчесто е вирус
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,543
Мислења
859,055
Членови
29,942
Најнов член
taurusmk
На врв Дно