• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

USB монитор од LG

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
LG Electronics објавија дека пуштаат во продажба TFT монитор со опција за вклучвање преку USB кабел. FLATRON L206WU е идеално решение за оние корисници кои
што имаат потреба од втор монитор. Новиот производ на LG при самото вклучување автоматски се прилагодува за оптималните подесувања и веднаш е готов за работа. Со тоа корисникот не мора да прави никакви рачни подесувања или пак да ги знае карактеристиките на мониторот како разолуција , време на освежување и сл. По подразбирање тој е подесен да работи како независен монитор т.е се што се случува на него не е поврзано со главниот монитор. Ова овозможува практично да си ја разделите работната околина.
Освен USB, FLATRON L206WU има и D-Sub- и DVI-интерфејси. Контрастот е 5000:1, а времето за реагирање - 2 мс.
Извор: MakPCWorld
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,719
Мислења
849,372
Членови
29,444
Најнов член
декодер
На врв Дно