• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

USB memorija

  • Ја почнал/а темата
  • #1

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
Koja USB-memorija e najdobra spored vas p.s kakvo usb da si kupam :)
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Kolku shto znam 'Kingston' nudi dozhivotna garancija, pa moja preporaka bi bila Kingston.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
И Kingston и A-Data нудат доживотна гаранција. Јас би ти препорачал A-Data, но не гумифицирано.
 

mitash

Intern
8 мај 2007
120
6
Гевгелија
mitash's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 1600 six-core
Motherboard
MSI Tomahawk B350
Storage
SanDisk 240GB SSD Plus
PSU
Cooler Master Real Power 550W
RAM
16GB DDR4 2400MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB
OS
Windows 10 x64
Apacer, Kingston. A koj rece deka kingston nudi dozivotna garancija? Nudi, ama za ram memorijata, za usb nudi 1 godina.
 

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Kingston имаат најдобри мемории. За usb не знам, веројатно се при врвот.
Јас имам Apacer и супер, башка доаќа со софтвер за компресија.
 

deni_sk

Intern
12 април 2007
11
0
apacer

apacer! jas go imam skoro edna godina,doaga so softver za kompresija,i baska na seto toa imas 5 godini garancija.i plus e eden od poeftinite usb .
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,817
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно