• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

USB IrDA

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Имам USB IrDA Kingsun KS-959 USB и имам проблем...Секогаш кога ќе му правам Disable ми се појавува BSOD. Ги имам неколку пати одинсталирано и пак инсталорано драјверите и пак истото го прави, а на интернет не можам да најдам понови драјвери. Што може да биде проблемот?
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Можеби драјверите не се компатабилни со твојата конфигурација или ОС.
Правиш апдејт на Windows?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Не му правам update не ми е оригинален.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Хмм, хмм......а да не ти е рикнат IrDA уредот? ПРобај го на друг компјутер, не те кишта ништо. Ако и таму има исти проблеми.....:pop:, највероватно.....
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Еднаш на стариот компјутер направив update(имаше наместено automatic updates) и само од safe mode можеше да стартува, па затоа сега не знам дали е сигурно да му правам...
А за IrDA уредот не е рикнат бидејќи може да се префрлаат фајлови во двете насоки:). Ова ми се појавува само кога му правам disable.

P.S. Ќе мора да ризикувам да направам update бидејќи на стариот компјутер не правеше никакви проблеми.:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,050
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно