• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

USB Help

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Snake

Intern
16 април 2007
16
0
Како да направам USB Flash меморијата да ми ја чита и на предните приклучоци на компјутерот ??? Назад на ком. ја чита а напред не сака. Имам забележано на некои компјутери е така.
Ај кој се разбира нека помага оти ми се смачи од чепкање назад да погодувам :LOL:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Предните приклучоци не ти се приклучени на USB controler-от. Треба да се приклучат и ќе ти работат и предните приклучоци.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Земи ја книгата од матичната, во неа имаш шема како треба да ги поврзеш надворешните USB-а, отвори го компјутерот и поврзи ги. Само внимавај добро како ги поврзуваш бидејќи 1 погрешно поврзана жица може да резултира се изгорено USB!!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Snake

Intern
16 април 2007
16
0
ок фала многу ќе пробам па ќе ви кажам со биднало ;)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно