1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

USB flash drive

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од PilGriM, 22 ноември 2008.

 1. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  443
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
 2. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,334
  987
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Ова кога излезе беше некаде околу 5.000$, сега некаде околу 180$.

  Пак е скапо уште.
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Више ти се исплати да си купиш external HDD него ова
   
 4. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  443
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
  Zatoa prasav/zamoliv ako nekoj znae dali veke go ima ili da kaze koga ke go vidi...da vidam sto e poisplatlivo...ova mozam da go nosam vo dzeb, a exteren disk ne :D
   
 5. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  145
  72
  24 Јуни 2008
  Машко
  Колку треба да има ова read/write speed? Up to 5 MB/sec
  И колку време ке треба за да го наполниш? ухууу!!
  Не е на одмет да се има вакво нешто со толкав капацитет, ама мене искрено од 2ГБ поголемо никогаш не ми е притребало. А и не праам кој знае што на ПЦ така да ...
   
 6. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,259
  300
  1 Мај 2008
  Набрзо ќе сфатиш колкаво усб ќе ти треба кога ќе почнеш да се занимаваш со оперативни системи и екстремно големи фајлови, бекап на податоци и слично. Тогаш навистина ќе ја цениш големината на 64ГБ усб, кое не е поголемо од човечка дланка.....

  Иначе, почекајте да паднат цените на големо, како што порано беше случај, 2 гига ти беше 1200 денари, а сеа е некаде околу 500. 8 гига ти се 1200 денари. Изгледа и ова ќе биде вака, најверојатно, иста судбина има. :p
   
Слични теми
 1. vrbjan4e
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  864
 2. smole
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  871
 3. bokiscout
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  755
 4. undergrounde
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  763
 5. techwar77
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  736
Вчитување...

Сподели

Вчитување...