Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

USB-C to hdmi adapter за Телефони

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
466
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво ит другари
Сакам преку type c на hdmi да се врзам за да се гледа во телевизорот,но не работи не покажува никаков сигнал
на POCO F3 , POCO F1 и ONEPLUS 8 PRO.
Дали ќе може да работи со ugreen кабелот?
MKD1,072.95 30%OFF | UGREEN USB C HDMI Cable Type C to HDMI 4K for TV Converter for MacBook Pro Air iPadPro Samsung Galaxy Pixelbook XPS HDMI Adapter
Ваков е каблот кој го поседувам
MKD162.24 29%OFF | 4K 1080P USB 3.1 Type C to HDMI-compatible Adapter Cable USB-C Cable Cable for Macbook Pro ChromeBook Pixel
Ако не да нрачам од Анхоч да пробам со друг кабел
благодарам однапред
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
6.810
4.963
Сигурен си дека телефоните имаат таква можност? Зависи од модел до модел
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.010
13.920
Дали на телевизорот местош Source да биде таа HDMI порта?
Исто провери на телефонот нешто mirror screen уклучи
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.354
2.221
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
тие 3 телефони немаат видео-output на usb-c портата
(види USB, сите се USB Type-C 3.1/2.0, OTG - не вика hdmi или сл).

всушност, се поретко е имплементирана таа опција
али спореди со спецификациите на Sony Xperia Pro - Full phone specifications
USB Type-C 3.1, OTG, micro HDMI
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
466
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Сигурен си дека телефоните имаат таква можност? Зависи од модел до модел
Да имаат ваква можност сум видел и тоа плус од стар телефон
Пр.
Samsung s5 комшијата го имаше врзано на hdmi.
Ете и видео
View: https://youtu.be/ey2eRLZWYdw

Дали на телевизорот местош Source да биде таа HDMI порта?
Исто провери на телефонот нешто mirror screen уклучи
Пробано изгледа кабелот е не асален,не чини
тие 3 телефони немаат видео-output на usb-c портата
(види USB, сите се USB Type-C 3.1/2.0, OTG - не вика hdmi или сл).

всушност, се поретко е имплементирана таа опција
али спореди со спецификациите на Sony Xperia Pro - Full phone specifications
Да на некои телефони не ни пишува но работи таа опција на hdmi
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.354
2.221
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
6.810
4.963
Да имаат ваква можност сум видел и тоа плус од стар телефон
Пр.
Samsung s5 комшијата го имаше врзано на hdmi.
Ете и видео
View: https://youtu.be/ey2eRLZWYdw


Пробано изгледа кабелот е не асален,не чини

Да на некои телефони не ни пишува но работи таа опција на hdmi
:( Не ме разбираш изгледа: ТЕЛЕФОНИТЕ немаат можност значи дека баш тие што си ги пробал немаат можност.
Самсунг таблет работи, Xiaomi Note 10 Lite не работи...
Немаш среќа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.610
Мислења
945.732
Членови
34.094
Огласи
1.981
Најнов член
adelauto
На врв Дно