• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

USB 3.0 прв поглед

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Прв поглед на долгонајавуваниот стандар за УСБ 3.0
повелете линкот.
http://gizmodo.com/5038523/a-first-look-at-usb-30

usb3_04_full.jpg


Еве уште еден линк со повеќе информации околку усб 3.0
http://www.maximumpc.com/article/fe..._about_usb_30_plus_first_spliced_cable_photos
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
знаев дека е жица, порано читав дека USB 3.0 бил нешто како
оптички кабел ама сега видов дека тоа било само една лага.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.675
Мислења
889.471
Членови
31.515
Огласи
40
Најнов член
sw1pe
На врв Дно