• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

USB 2.0 DirectLink Cable

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Кабелов е одличен. Се конектира на вашата USB порта со USB портата на друг компјутер и се користи за трансфер на фајлови помеѓу компјутерите со прилично голема брзина. Трансферот е peer to peer file.


Features
Direct cable link of two PCs via the USB port
Plug and Play with hot plug
Over current protection
USB 2.0 transfer rates up to 480 Mbps (backwards compatible with USB 1.1 rates of up to 12 Mbps)
Share files and transfer data conveniently
Bus powered
No external power source needed
Driverless design (executable program installed on a flash chip built into the cable)
Approximately 6 feet from plug to plug
Dimensions: 6x1.5x8.75 inches

from: http://store.worldstart.com/product.php?productid=2606
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Isto go nudat i Microsoft zaedno so Vista za upgrade ama malku poskapo.

Easy Transfer Cable for Windows Vista™

Easy Transfer Cable for Windows Vista™ offers a quick, hassle-free way to transfer your files and settings from your old Windows XP PC to your new Windows Vista PC.
$ 39.99
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Има ли вакво кабелче да се земе некаде по Анхоч или Амц?:ermm:Добро би ми дошло
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Interesno kabelche..
Inaku istovo mozhe da se napravi i bez nikakov kabel, ednostavno stavi go drugiot hard disk na tvojot kompjuter ili obratno i isti efekt kje dobiesh..:LOL:
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Jup, ama pak fintava e i shto so kabelcheto plakjash + 40 $ , a taka ni denar.. :D
Pa, povekje ti se isplakja da go izvadish hard diskot za 2 minuti, od kolku da platish 40 $ :D
epa kabelceto e za nekoj sto ima pari za frlanje :))
А што кога треба да префрлаш работи од лап-топ на pc ? или од сервер што мора да е online 24/7 ?

Мене супер би ми дошло ова искрено. :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
А што ќе кажете за оваKey Features
Retractable USB cable up to 2 foot length
MultiFunction adapter with six (6) separate USB connectors
Perfect for traveling
Compatible with numerous digital devices
Reduces searching time for correct USB cable
Space saving small form factor
Ideal for use with PDAs, Digital Cameras, Digital Video Cameras, Mobile Phones, MP3 players, Printers, Scanners, Mobile Hard Drives and more!
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
А што ќе кажете за оваKey Features
Retractable USB cable up to 2 foot length
MultiFunction adapter with six (6) separate USB connectors
Perfect for traveling
Compatible with numerous digital devices
Reduces searching time for correct USB cable
Space saving small form factor
Ideal for use with PDAs, Digital Cameras, Digital Video Cameras, Mobile Phones, MP3 players, Printers, Scanners, Mobile Hard Drives and more!
LoooooooooooooooL... Ova e vekje premnogu.. :D
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,036
717
a moze i da se napravi,zemi dve kabelcinja so po edno usb na krajot.
preseci gi i zalemi gi zicite od dvete kabelcinja,boja so boja na zicite,i gotovo.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,764
Мислења
850,114
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно