1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

URL Forwarding / Subdomain

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од Toxic, 27 Јануари 2009.

 1. Toxic

  Toxic
  Intern

  259
  16
  24 Јануари 2009
  Машко
 2. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Вака сега, ако nekoe_ime.net е твој домаин, тогаш во сетинзите на форумот можеш да го подесиш него. Но ако не е твој, првин треба да го купиш па после да го наместиш.
   
 3. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  876
  60
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
  За на forumotion ако немаш купено домаин ќе треба да освоиш одреден број на поени од посетеност и постови(мислам 160 беа) и потоа да добиеш бесплатен домаин. Мислам дека беше така...не се сеќавам добро одамна имав форум на форумотион.
   
 4. ifkas

  ifkas
  Intern

  7
  3
  2 Февруари 2009
  и тоа не е форвардирање туку се вика маскинг или masking !
   
 5. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
  Kupi si domain. Stavi si go na Redirect na ForumMotion. :)
   
 6. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
 7. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  @hmmm
  Може да е бесплатно, но е со реклами.
  Моја препорака е www.freedomain.co.nr :)
   
 8. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  514
  171
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
 9. ajvar

  ajvar
  Intern

  295
  6
  19 Август 2008
  хмм кај мене нема ставено реклами, барем сега за сега.
   
 10. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Јас лично го знам .tk домените да имаат pop-up реклами, а понекогаш и pop-under.
   
 11. Toxic

  Toxic
  Intern

  259
  16
  24 Јануари 2009
  Машко
  топикот е стар али ај ја користам .тк и сеа за сеа и добро .
  нема pop -up реклами али ... нема везе
   
Слични теми
 1. Alexandar
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,512
 2. valtondervishi
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,234
 3. valtondervishi
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,098
 4. imperial
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,202
 5. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,618
Вчитување...

Сподели

Вчитување...