1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Уред за снимање игри (game capture)

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од moongose, 17 Септември 2015.

 1. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,074
  2,320
  19 Јули 2013
  Препорачајте уред за снимање игри. Ми треба конкретно за пс3, да може да се снима гејмплејот. Не е лошо да го има во мк ако воопшто некој носи вакви работи.
   
 2. theee

  theee
  Gaining Experience

  80
  84
  19 Декември 2012
  Машко
  Сите познати фифа youtube-ри што ги пратам го користат Elgato за оваа намена... Мислам дека тешко вакво нешто да има кај нас...
   
 3. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,074
  2,320
  19 Јули 2013
  И јас го најдов тој како најпопуларен, само со нарачка од надвор и сите давачки им излегува надвор од буџет.
   
 4. Gange

  Gange
  Intern

  18
  25
  21 oктомври 2015
  Машко
  Графички Дизајнер / Арт Директор
 5. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,075
  1,388
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
 6. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,074
  2,320
  19 Јули 2013
  @Gange Барав уред не софтвер.

  Порачав еден EZCAP 280 од али, баш сега стигна и го пробав. Функционира како што треба, нема воопшто загуба на квалитет на сликата додека сигналот оди преку него. Снимката е исто така одлична, има можност да се приклучи и микрофон за снимање на коментар додека се снима. 3600 денари до дома.
   
 7. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  Многу е битна резолуцијата и на колку фрејмови снима. 1920x1080 на 24hz т.е. 24fps се ефтини, но под 200Е нема или барем не сум начекал уреди што снимаат на 60hz т.е. 60fps. A без 60hz нема поента, барем според мене, освен ако не снимаш од конзоли каде е 24 до 30hz.
   
 8. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,074
  2,320
  19 Јули 2013
   

Сподели

Вчитување...