1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Уред за чистење прашина од компјутер

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Boldozer, 6 Мај 2013.

 1. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,157
  570
  2 ноември 2012
  Ми треба пропорака за уред за чистење прашина од компјутер
  (освен правосмукалка):p
   
 2. jumayli

  jumayli
  Баниран/a

  192
  110
  21 Март 2013
  Машко
  слободен уметник
  Праводувалка.
   
  На shooter, RagingDemon, Стап и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Лименки со компресиран воздух (скапо).
   
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,901
  9,126
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  samo kompresor mu e majkata
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Master_Boy

  Master_Boy
  Баниран/a

  427
  216
  28 Април 2013
  Машко
  Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
  Јас, имам направено фен, односно му ги имам извадено греачите, дува само ладен воздух, имам направено напред кај фенот од плех на лик на инка, со тесен отвор напред, брка работа без прекорно!
   
  На duleee и jumayli им се допаѓа ова.
 6. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,125
  596
  6 Јануари 2012
  Машко
  Компресор :)
  А и оваа идеја е интересна. Ќе ја пробам некој ден :)
   
 7. Master_Boy

  Master_Boy
  Баниран/a

  427
  216
  28 Април 2013
  Машко
  Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
  Не да е интересна, туку прав компресор :)
   
 8. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  899
  595
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Jас на правосмукалката цревото ке го ставам од позади да дува и исто му доага како компресор дува ли дува све чисти:)
   
 9. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,202
  3,530
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Јас дувам! Супермен цело езеро замрзна, нема една прашина да издувам.
   
  На windows8 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pinky

  pinky
  Gaining Experience

  514
  405
  23 Мај 2009
  Пумпа за точак :)
   
  На alumen :) и uwemi им се допаѓа ова.
 11. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,708
  2,001
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel
  Само пази со компресор да не дуваш со голем притисок па да ти одлета некое парче или да скинеш(откорнеш) жица, дувај прво во рака и од далеку а потоа доближувај се постепено.
   
 12. krema

  krema
  Professor

  9,119
  8,849
  24 Јуни 2009
  Машко
  Постави некоја слика за да ја видеме иновацијата !
   
 13. gokica

  gokica
  Модератор

  8,397
  10,206
  13 Јуни 2009
 14. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,939
  3,514
  5 Декември 2009
  Машко
 15. Master_Boy

  Master_Boy
  Баниран/a

  427
  216
  28 Април 2013
  Машко
  Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
  Ако ми се даде прилика денеска ке го сликнам и ке ставам
   
 16. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Може некој подетално да објасни или овде или во таа тема gokica што ја линкуваше, околу тие позитивни јони, и зошто не е препорачливо да се користи пример најобична електрична пумпа за да се дува прашината? И тогаш ли се создава статички електрицитет?
   
 17. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,939
  3,514
  5 Декември 2009
  Машко
  @SaleSK мислам дека ќе ти одговори најдобро на ова прашање. :)
   
 18. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,005
  18 ноември 2009
  Јас корситам ова ^ :) Eдна ја земам 190 денари(Туш маркет Велес) ,за разлика од Аnhoch кои една боца од 400ml ја продааваат 570 ден . Сега немојте сите да се залетате па да ги искупите сите и да нема за мене.:p
   
  На jumayli му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...