• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

upload PHP page

  • Ја почнал/а темата
  • #1

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
како да направам PHP страна за upload на фаилови
имам некој код ама не знам како да го средам за да работи
дали можи да ми дај некој пример и да објасни како да го направам за да работи што локација да внесам и слично
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,674
Мислења
830,232
Членови
28,673
Најнов член
Nenad Mirovski
На врв Дно