• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Update to Fix Latest Firefox Update

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Update to Fix Latest Firefox Update


Mozilla is expected to release a Firefox update Friday to patch a bug for the second time this week, reports Computerworld.

The update patches the 2.0.0.10 version released Monday, which contains a bug in rendering “canvas” HTML elements.

All editions of Firefox 2.0.0.10 — for Windows, Mac OS X and Linux — break pages that include the Canvas element, and cripple at least two Firefox extensions, FoxSaver and Fotofox

Source:http://www.itbusinessedge.com
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,011
Мислења
854,595
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно