• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Update na Pidgin

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sajd

Intern
6 октомври 2008
154
1
Како можи да напрам апдејт на Пиџинот? ако можи да ми кажите степ бај степ:) фала
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
822,450
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно