• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Update на драјверите

  • Ја почнал/а темата reng
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Како да ги симнам најновите драјвери автоматски, бидејќи функцијата Update driver не ми наоѓа нови. Колку и да е стар драјверот. Дали има некоја програма со која може да се симнат, бидејќи драјверот претпоставувам за мрежната картица ми го успорува стартувањето на комјутерот. Тоа го открив откако и направив disable.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Функцијата update driver не ги симнува најновите од интернет, туку ти дава можност рачно да инсталираш нов драјвер. А за симнување побарај на официјалната страна од фирмата производител на твојата мрежна картица или www.driverguide.com
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно