• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Update na android 10

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stefan999

Intern
1 февруари 2019
47
13
Zdravo.Cera koga go zemav teoefonot update go pokazuvase no bese prazen telefonot za da pram update pa go ostaviv za pokasno poslem se iskluci tel, i sega ne go dava update pokazuva deka e up to day.Se raboti za Samsung s10 plus.Inace probav i preku samsung smart switch i tamu ne go pokazuva.Dali so faktory reset ke go pokaze ili dr care?Fala odnapred.
 

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
927
362
Хммм, да прашаш во темата за Samsung уреди.

Samsung S10 уште од одамна има добиено Android 10, незнам зошто кај тебе ајде нормално е ако си го купил а претходно немал најнов апдејт симнато, ама па да ти го тргне???


Сепак прашај таму има експерти, ќе ти кажат што како.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Stefan999

Intern
1 февруари 2019
47
13
Кога го земав го покажа абдејтот после ми се испразни го наполнив и кога го уклучив видов дека е на андроид 9 и абдејт нема
 

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
927
362
Кога го земав го покажа абдејтот после ми се испразни го наполнив и кога го уклучив видов дека е на андроид 9 и абдејт нема
Значи кога проверуваш за нов апдејт, не ти дава ништо???

Ајде најарно прашај си овде, пошто јас конкретно незнам што како па да ти помогнам, има експерти на форумот ќе ти кажат.

Samsung паметни телефони - генерална дискусија
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Stefan999

Intern
1 февруари 2019
47
13

Атачменти

kristijan_m75

Gaining Experience
22 март 2016
580
389
да видиме кој софтвер е,има за уса повеќе...
 
според скриншотот од другата тема тебе ти е уса...
Download Samsung Galaxy S10+ SM-G975U TMK USA G975USQS4DTF6 firmware
1.чекај сам да си ја повлече телефонот надградбата.
2.ако не ти се чека,ако незнаеш како види на јутјуб како се апдрјтира преку один со симнување на најнова верзија за твојот телефон.Внимавај мислам дека преку один ако ставаш брише све,не сум сигурен но провери добро за ова.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

Stefan999

Intern
1 февруари 2019
47
13
да видиме кој софтвер е,има за уса повеќе...
 

според скриншотот од другата тема тебе ти е уса...
Download Samsung Galaxy S10+ SM-G975U TMK USA G975USQS4DTF6 firmware
1.чекај сам да си ја повлече телефонот надградбата.
2.ако не ти се чека,ако незнаеш како види на јутјуб како се апдрјтира преку один со симнување на најнова верзија за твојот телефон.Внимавај мислам дека преку один ако ставаш брише све,не сум сигурен но провери добро за ова.
 

Атачменти

kristijan_m75

Gaining Experience
22 март 2016
580
389
тоа што ти пратив,првото ти е најновата верзија за твојот телефон/уса/уса-тмобиле...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,618
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно