Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Update/Install андроид на телевизор.

Optipro

Gaining Experience
5 мај 2021
200
138
Дечки имам едно телевизорче Шнајдер 32че.
Е сеа гледам дека веќе за некој апликации нема подршка јутјуб и слично односно не работат незнам зошто.
Гледам дека телевизорот бил рутиран, веројатно фабрички или не знам каде, и има верзија на јадро 4.4.3 и верзија на андроид 7.1.1.
Гледам нема опција за онлајн да се абдејтира фримваер или слично, туку само дава опција локално да се абдејтира од усб и сл.

Дали некој имал искуство околу абдејтирање и инсталирање на андроид на телевизор?! воедно би сакал да помогне со некоја солуција .
Благодарам однапред.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.659
Мислења
946.775
Членови
34.138
Огласи
2.006
Најнов член
zlaticn85
На врв Дно