1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Upcomming игри за ПЦ и Конзоли

Дискусија во форумот 'Игри' започната од ARMac, 19 Април 2019.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,809
  6,363
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Што чекате за овој месец? Јас Мортал Комбат 11.


  April
  • Bomber Crew: Complete Edition (PS4, Switch) – April 2
  • Darksiders: Warmastered Edition (Switch) – April 2
  • Super Dragon Ball Heroes: World Mission (Switch, PC) – April 5
  • Dangerous Driving (PS4, Xbox One) – April 9
  • Neo Atlas 1469 (Switch) – April 9
  • Ace Attorney Trilogy (PS4, Xbox One, Switch, PC) – April 9
  • Zanki Zero: Last Beginning (PS4, PC) – April 9
  • Earth Defense Force: Iron Rain (PS4) – April 11
  • Nintendo Labo: VR Kit (Switch) – April 12
  • Konami Arcade Classics (PS4, Xbox One, Switch, PC) – April 13
  • Anno 1800 (PC) – April 16
  • Final Fantasy X/X-2 HD Remaster (Xbox One, Switch) – April 16
  • Tanks Meet Zombies (Switch) – April 16
  • Wasteland 2 (Switch) – April 16
  • World War Z (PS4, Xbox One, PC) – April 16
  • Truberbrook (PS4, Xbox One, Switch) – April 17
  • Cuphead (Switch) – April 18
  • Our World Is Ended (PS4) – April 19
  • Dragon's Dogma: Dark Arisen (Switch) – April 23
  • Mortal Kombat 11 (PS4, Xbox One, Switch, PC) – April 23
  • BoxBoy + BoxGirl (Switch) – April 26
  • Days Gone (PS4) – April 26
  • Super Meat Boy Forever (PS4, Xbox One, Switch, PC, iOS, Android) – April 26
  • Final Fantasy XII: The Zodiac Age (Xbox One, Switch) – April 30   
  На DonFrozex, -={K-O-R-U-N}=-, Draynor и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. alexandar23

  alexandar23
  Intern

  30
  12
  29 Јули 2017
  Машко
  Anno 1800 ќе играм викендов. Се надевам дека е подобра од претходните две.
   
 3. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  259
  196
  19 ноември 2013
  Машко
  Месецов ништо, ама со нетрпение чекам Heavy Rain и Detroit Become Human да искочат за пц.
   
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,809
  6,363
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас бев загреан за World War Z со тоа пирамидите од зомбија, гледам и доста другари ја играат на XBL. Ама зацапав Division 2 сакам да ја доиграм дур не ми здосади. Моментално сум Tier IV со 500 скил.
   
 5. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  745
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко
  Anno 1800 и Imperator Romе која само што излезе на presale. Од Imperator Rome очекувам позитивно да ме изненади бидејќи долго време ја работат. Само да не испадне како Europa Universals 100dlcња да има.
   
 6. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  798
  1,647
  23 Мај 2012
  +1:innocent:
  MK11.png
   
  DonFrozex, esquimaux, -={K-O-R-U-N}=- и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...