1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Unreal Engine 4

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од Ivancho22, 23 Февруари 2020.

 1. Ivancho22

  Ivancho22
  Intern

  14
  2
  31 Јануари 2017
  Машко
  Здраво на сите. Ја отварам оваа тема бидејќи сум во дилема околу download на Unreal Engine 4. Разгледав повеќе теми на форумов во врска со ова но од година на година како што гледав и по други страници, ги менуваат правилата. Прашањево ми беше следното: дали да одберам Publishing License или Creator License.. Не им ги сваќам точните политики.. Сакам да направам игра (Отворен свет) но не сакам да ја продавам.. Според вас, што да симнам?
   
 2. Викса

  Викса
  On your way to fame

  518
  647
  12 Март 2011
  Машко
  Мислам дека доколку почнеш да правиш пари од тоа што си го направил во UE4 тогаш треба да им платиш 5% на епик гејмс. Доколку не ја ставаш играта никаде т.е. не ја продаваш не ти се битни лиценците.
   
Слични теми
 1. bl0ck
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  995
 2. OldSchoolPvP
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,776
 3. Sta4z
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  4,488
 4. NecrotoX
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  743
 5. FreakyDroid
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  342
Вчитување...

Сподели

Вчитување...