1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Универзитет “Св. Климент Охридски” - Битола

Дискусија во форумот 'Останато' започната од SilentAce, 23 oктомври 2010.

 1. SilentAce

  SilentAce
  Intern

  1
  0
  18 Јуни 2010
  Ме интересира дали некој е запознаен како се студиите на овој факултет по информатика и каков е квалитетот на студиите. Како што знам факултетот е со три години и програмата на студирање како што видов не е лоша. Ако може некој да каже каков е во споредба со ИНФО и какви се односите професор-студент.
   
 2. SNACHG

  SNACHG
  Intern

  177
  17
  23 Февруари 2010
  Генерално гледано во Македонија немаш квалитетно обрзование по информатика така да кај и да одеш исто ти е, ако сакиш ти да научиш сам на своја рака ке научиш, а да се ослониш само на факултетските програми џабе ке студираш.Односите студент-професор не ги знам не би требало да се лоши до душа и на ИНФО не ги знам оддамна сум излезен од ЕТФ, али во секој случај претпостви си дека сигурно има еден од тие увиените глави кој си прави филм дека си е некој си научник.Во спредба со ИНФО а и со другите смерови на факултетите сигурно слична (C, C++, Математика и сл ништо ново нема никаде) до душа и не е битно, така да ако мене ме слушаш каде сакаш таму запиши се тоа не е проблем, проблем е колку ке научиш.
   
Слични теми
 1. viktor
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,121
 2. super_hacker
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  5,191
 3. petar.bt
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,527
 4. HijackHacker
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  3,150
 5. Pilsator
  Одговори:
  61
  Прегледи:
  3,497
Вчитување...

Сподели

Вчитување...