1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Универзитет “Св. Климент Охридски” - Битола

Дискусија во форумот 'Останато' започната од SilentAce, 23 oктомври 2010.

1. SilentAce

SilentAce
    Intern

1
    0
    18 Јуни 2010
    Ме интересира дали некој е запознаен како се студиите на овој факултет по информатика и каков е квалитетот на студиите. Како што знам факултетот е со три години и програмата на студирање како што видов не е лоша. Ако може некој да каже каков е во споредба со ИНФО и какви се односите професор-студент.

2. SNACHG

SNACHG
    Intern

177
    17
    23 Февруари 2010
    Генерално гледано во Македонија немаш квалитетно обрзование по информатика така да кај и да одеш исто ти е, ако сакиш ти да научиш сам на своја рака ке научиш, а да се ослониш само на факултетските програми џабе ке студираш.Односите студент-професор не ги знам не би требало да се лоши до душа и на ИНФО не ги знам оддамна сум излезен од ЕТФ, али во секој случај претпостви си дека сигурно има еден од тие увиените глави кој си прави филм дека си е некој си научник.Во спредба со ИНФО а и со другите смерови на факултетите сигурно слична (C, C++, Математика и сл ништо ново нема никаде) до душа и не е битно, така да ако мене ме слушаш каде сакаш таму запиши се тоа не е проблем, проблем е колку ке научиш.

Слични теми
  1. viktor
    Одговори:
    3
    Прегледи:
    1,121
  2. super_hacker
    Одговори:
    32
    Прегледи:
    5,191
  3. petar.bt