1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Универзитет Св. Апостол Павле

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Nightingale, 7 Јануари 2015.

 1. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Сакам да прашам какви смерови има на овај универзитет, кој најтежок, кој најлесен? Сакам да продолжам на овај од вгодина бидејќи ми е најблизок, не сакам да се малтретирам до Скопје + дополнителни трошкови, ама проблемот е што сум многу слаб математика и физика па гледам да избегнувам од нив колку што може повеќе. И нормално дали вреди да се продолжи на овај универзитет? И да додадам сакам да продолжам на факултет за ИТ, не сакам коментари „Ако си гола вода математика, оди правен, бла бла". Благодарам однапред.
   
 2. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  926
  870
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Ако си слаб математика овој факултет ти е најлош избор, зброрувам од лично искуство. Во прва година имаш две математики, две физики и дискретна математика. И ова важи за сите смерови.

  А за квалитетот на наставата поубаво да не коментирам, реферати треба да напишам...
   
  На Nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Би те замолил во кратки црти ако можеш да кажиш нешто, немора реферати. Успат, по муабети слушам имало некој смер Мултимедија, и таму немало математики, колку е точно не знам...
   
 4. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  926
  870
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Јас бев запишан на мултимедија и прва година се учеше исто што и за другите смерови.
  Нема што да ти кажам подетално, некои од професорите се странци и се ОК, а асистентите обично се македонци и врска си немаат два збора на англиски незнаат да сврзат пошо нели наставата се одвива на англиски. Барај си друг факс ако несакаш да се разочараш.
  Едит: На веб страната можеш да ги видиш смеровите и предметите по смерови.
   
  На Nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Фала ти многу, убаво шо се најде зошто бев скоро решен да одам таму а одев на слепо, ќе видам друг факултет зошто можам да помирисам по муабетов дека јако ќе се зафркнам ако одам.
   
 6. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  926
  870
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Колку за инфо годината кога јас бев запишан помалце од 30 проценти продолжија втора година...
   
  На Nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014

Сподели

Вчитување...