1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Универзален Докинг Стејшн за Лаптоп

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од hipo, 11 Март 2017.

 1. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,607
  1,364
  27 Јануари 2011
  Машко
  Дали некој видел нешто вакво по нашите продавници/фирми за ИТ Опрема.
  Targus VersaLink Universal Dual Video Travel Dock | HP® Official Store

  Најдов по оние фирми кои продаваат половни бизнис лаптопи. Ама терба да се земе и лаптоп.
  Подобро е ако има ново и универзално, ке може да се користи со било кој лаптоп.
   
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,370
  2,977
  4 Септември 2008
  Ова не е докинг стејшн туку порт репликатор. Барај под тој поим по нашите фирми, без разлика од брендот скоро сите фаќаат на други лаптопи затоа што треба да се инсталира дополнителен драјвер и работи на се.
   
 3. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,607
  1,364
  27 Јануари 2011
  Машко
  На тоа мислев, Администрација нека смени наслов ако може.
   
 4. cakii

  cakii
  On your way to fame

  401
  736
  23 Февруари 2011
  Нарачавме ние преку Паком HP 3005 PR Usb 3.0 Port Replicator за едни клиенти и се доста задоволни од него. Го чекавме некаде околу 2 недели, така да види јави им се прашај ги, можеби и донеле некое парче плус, па имаат на залиха
   

Сподели

Вчитување...