Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Унибанка - Документација од виртуелниот пос

akslnrdn

Intern
15 декември 2016
20
6
Здраво,

Ќе ве замолам доколку некој има документација за интегрирање на виртуелниот пос од УНИБАНКА. Им пратив маил, не ми одговорија. Дури им се јавував стално, не креват.

Благодарам однапред.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.908
1.244
Здраво,

Ќе ве замолам доколку некој има документација за интегрирање на виртуелниот пос од УНИБАНКА. Им пратив маил, не ми одговорија. Дури им се јавував стално, не креват.

Благодарам однапред.
Има документација, а и плугин за Вордпрес ако сакаш. Преку Casys одат. Документацијата вклучува 7 чекори(ако памтам добро) кои треба да ги извршиш за да може да наплаќаш.

Ако се јавиш во Casys ќе ти помогнат со интеграцијата.
 

akslnrdn

Intern
15 декември 2016
20
6
Има документација, а и плугин за Вордпрес ако сакаш. Преку Casys одат. Документацијата вклучува 7 чекори(ако памтам добро) кои треба да ги извршиш за да може да наплаќаш.

Ако се јавиш во Casys ќе ти помогнат со интеграцијата.

Ќе те замолам можеш ли да ми пуштиш документиција или пак плугин од вордпрес.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.908
1.244
Ќе те замолам можеш ли да ми пуштиш документиција или пак плугин од вордпрес.
Извиним, сум забораил на оваа тема. Еве го плугинот:
https://webops.eu/plugins/cpay-com-mk-plugin-for-wordpress-woocommerce/
Да видам дали ќе ја најдам документацијата

Еве ја и документацијата:
 

Атачменти

  • cPay_Testing Procedures And Production Implementation_v1.0.6.pdf
    720,7 KB · Прегледи: 46
Изменето од модератор:

akslnrdn

Intern
15 декември 2016
20
6
Извиним, сум забораил на оваа тема. Еве го плугинот:
https://webops.eu/plugins/cpay-com-mk-plugin-for-wordpress-woocommerce/
Да видам дали ќе ја најдам документацијата

Пак јас. Дали некој активно го користи плагинот. Сакам да ја купам, али се двоумам да не е оут оф дејт. Дали девелоперот го одржава плагинот?

Благодарам однапред.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.908
1.244
Пак јас. Дали некој активно го користи плагинот. Сакам да ја купам, али се двоумам да не е оут оф дејт. Дали девелоперот го одржава плагинот?

Благодарам однапред.

Не сум користел Цпај веќе една година, така да најверојатно има некој поспособен да ти одговори.
 

CHukio

Gaining Experience
7 март 2013
184
116
Прилеп
churlinoski.mk
CHukio's setup  
Processor & Cooler
AMD Rayzen 5 2600x
Storage
Kingston A2000 500GB, Kingston A400 240GB
RAM
2 X Kingston HyperX FURY 8GB 2600MHz
Video card
AMD Radeon RX 550X 4G

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.265
32.120
roka.mk
Пак јас. Дали некој активно го користи плагинот. Сакам да ја купам, али се двоумам да не е оут оф дејт. Дали девелоперот го одржава плагинот?

Благодарам однапред.

Техничка поддршка за плагинot можеш да добиеш од @Cika
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.260
Мислења
977.616
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно