• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

УНИ Банка DEFACED!!!

Статус
Затворена за нови мислења.

bilokoj

Intern
1 октомври 2007
98
8
Поздрав до Darkness.MKD :D

Не знам зашто не ги покажува сликите кога се во
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Да хакирана или defaced е ама барем прати ја сликата за да се уверат.;)
 
M

Mr.Alien

Гостин
Добро, значи хакирана е само страната, а не банката. Тоа е друг поим.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Гајле ми е, јас немам сметка кај нив, а после ова нема ни да ми текне да отворам таму! :LOL::LOL::LOL:
 

mkdev

Intern
1 декември 2007
112
7
не е ништо сериозно , сепак има и вакви работи , ама треба да внимаат и на тоа
 
M

Mr.Alien

Гостин
@bilokoj

И ти да не си еден од таа група? Гледам, прашуваш за сметки...:)).
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
И мене ми изгледа како да е дел од таа група. Прв дојде тука и се пофали, се интересира за други банки и сметки..... хммм :rolleyes:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Кликни на ЗА НАС, па погледни го вертикалното мени лево...
 

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.946
www.iwmnetwork.com
После ова дефинитивно ќе размислам дали да ја користам картичката од УНИ Банка

LOL!

Во ред, направен е некој вид deface на веб страната на многу едноставен начин, но како тоа ти влијае на картичката?

Знам дека ќе речете па ако не им е сигурна веб страната, тогаш ова тогаш она... но во светот навистина се многу познати и застапени ваквите заплашувачки техники кои влијаат многу на обичниот народ, а не се директно поврзани со нив.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
После ова дефинитивно ќе размислам дали да ја користам картичката од УНИ Банка

Искрено, не гледам причина зошто не би ја користел.

Не е хакирана банката, хакиран е сајтот и тоа може да е поради многу фактори кои немаат никаква врска со банката.

Поздрав
 

bilokoj

Intern
1 октомври 2007
98
8
@bilokoj

И ти да не си еден од таа група? Гледам, прашуваш за сметки...:)).

Не не сум од таа група, и не дојдов да се пофалам туку случајно видов.
Инаку имам картици и од двете банки :LOL:
Сепак може ова и не е нешто опасно али вреди да се подаде рака на сторителот :LOL:
(барем им оставил порака, не ја растурил цела страна)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.298
Мислења
892.134
Членови
31.476
Огласи
18
Најнов член
catsap123
На врв Дно