1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Uncaught (in promise) DOMException

Дискусија во форумот 'HTML, CSS, JavaScript, XML базирани' започната од 100JKO, 23 Февруари 2019.

 1. 100JKO

  100JKO
  Gaining Experience

  27
  85
  27 Јуни 2018
  Машко
  Intern
  Проблем:
  Код:
  Uncaught (in promise) DOMException
  Кога ќе ја избришам оваа линија, не го покажува error-от.
  Код:
  screen.orientation.lock("portrait");
   
  Последна промена: 23 Февруари 2019
 2. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  925
  1,061
  11 Март 2011
  screen.orientation.lock("portrait").catch(function(error) {});
   
  shooter, Banjifiko и на 100JKO им се допаѓа ова.
 3. 100JKO

  100JKO
  Gaining Experience

  27
  85
  27 Јуни 2018
  Машко
  Intern
  Благодарам, работи. :)
   
  SiPy`, Banjifiko и на bxxxn им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. zeroscience
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  386
Вчитување...

Сподели

Вчитување...