1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Unboxing Node 202 Live Stream

Дискусија во форумот 'Останато' започната од toshex, 28 Март 2016.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,778
  18 Септември 2013
  Машко
  Дечки, ко шо ветив планирам за некој саат време (околу 8) да почнам со стрим на твич со unboxing на Node 202 куќиште, како и ST45SF SFX напојување од силверстоун.

  Линк до каналот: https://www.twitch.tv/omgtechtips

  Ако имате нешто препораки за стримањево или самиот процес на анбоксинг кажувајте :)

  Стримот ќе биде на англиски јазик затоа што на англиски го водам блогот, се надевам нема да ви биде прекомично :)
   
  На nik0la_, Goran27, STEFF и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,288
  20 Февруари 2011
  Машко
  Alarm Set 20:00 :D
   
  На goranzoran и borcep им се допаѓа ова.
 3. tomi

  tomi
  Guru

  9,827
  9,077
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  ајде чекаме што ке биде :D
   
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,778
  18 Септември 2013
  Машко
  За едно 15 мин +- ќе почне :)
   
 5. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,778
  18 Септември 2013
  Машко
  Спремни? Почнуваме :)) трема
   
 6. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,157
  4 Јули 2013
  Сецка камерава малце, али супер е ко за почеток :D
   
 7. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  295
  638
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Од кај го имаш земено ова куќиште? :)))
   
 8. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,778
  18 Септември 2013
  Машко
  Ме изеде трема малце али тоа е хахах.

  Камерата е мобилен телефон затоа. Сеа коа го симнав од лустер беше вжештен. Морав да го полнам за да не снема батерија од снимање, плус преку WIFI одеше сигналот и се загреа може и тротлувал.

  Од VisionStudio.gr а ми го подигнаа и испорачаа до врата дечкиве:
  https://www.facebook.com/IKEAmebel/

  Во следните видеа ќе гледам да имам и друштво за да не биде монотоно и досадно, и ќе направам подобра плејлиста. Ме пукна тоа музиката за лифт. XD
   
  На borcep и STEFF им се допаѓа ова.
 9. Piwcho

  Piwcho
  Gaining Experience

  394
  255
  13 Јули 2015
  Машко
  Зa дa немaш тремa другиoт пaт мaни 2-3 љути
   
  На vlatko175 и toshex им се допаѓа ова.
 10. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,778
  18 Септември 2013
  Машко
  Ноутед!
   
 11. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,157
  4 Јули 2013
  Нормално е трема, сепак е прва рецензија ќе се реши тоа понатаму.
   
 12. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,778
  18 Септември 2013
  Машко
  Дефинитивно, плус со другар или гостин ќе е полесно, онака порелаксирано се надевам. А и малце е притисок дека на англиски, и иако неам проблем со англиски потешко е од шо мислев ова да цело време имаш шо да кажеш XD
   
 13. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Ќе биде достапно видеото да се види , реприза?
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 14. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,778
  18 Септември 2013
  Машко
  За жал не :/ го гледав сеа и снимката на диск стварно многу сецка - не можам да ја оправам. Плус премногу трема сум имал, drinking игра можело да се прави секојпат коа ќе кажам амммммм. Хахах. Се на се, објективно не е многу лошо ама не би го ставил на јутуб.

  ЕДИТ. дефинитивно морам да најдам вебкамера за да не сецка вака и да нема проблеми со конекција следен пат.
   
 15. Piwcho

  Piwcho
  Gaining Experience

  394
  255
  13 Јули 2015
  Машко
  Нaјдиси сaлaм кaмерa и клaвaј директнo нa youtube aкo плaнирaш дa гo прaвиш oвa зa прoфит, a и нa блoгoт мoжеби ќе му крениш рaнг сo youtube кaнaл.

  Спaкувaјгo и пaк oтпaкувaјгo зa нa youtube.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 16. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,778
  18 Септември 2013
  Машко
  За профит би размислувал ако стане популарно. Во моментов ми е забавно само, али дефинитивно би сакал малце подобар квалитет на видео - да не сецка пример. Ќе мора да најдам HD камера во земјава со глупи продавници за компјутери.
   
  Goran27, borcep и на STEFF им се допаѓа ова.
 17. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Мех, Raven RVZ02 е боље....
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 18. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,778
  18 Септември 2013
  Машко
  Субјективно е. Ова куќиште има значително помал волумен од рејвенот. Плус не ми се допаѓаат мене лично неминималистички куќишта. Рејвенот изгледа гејмерски, со прозорци и се тоа. И е малку попространо. Извонредно куќиште во секој случај.
   
 19. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Те тролам бе, и ова куќиште изгледа супер. :D
   
 20. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,778
  18 Септември 2013
  Машко
Слични теми
 1. DAckO^^
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  946
 2. akis100
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,232
 3. caki
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  928
Вчитување...

Сподели

Вчитување...