• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

UML

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ztip

Intern
15 декември 2007
26
0
Skopje
homecontroller.no-ip.biz
Nekoj da preporaca od kade da najdam aplikacija za UML 2.0

Ne sum rabotel do sega vakvo nesto a e mnogu dobro za crtanje diagrami objasnuvanje na programski cod a posle spored nego se pisuva kodot

Pozdrav,
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Побарај Poseidon for uml или magic draw на интернет...
 

finger.k4

Intern
9 април 2007
228
3
www.myspace.com
UML 2.0 is THE ! :D
mnogu sakam i postuem UML dizajni!
NAJbolji spored mene e Magic Draw UML 15.1 iskoci sea brzo, vo java e napisan, raboti na site platformi i ima integracija za site popularni IDE-nja.
edinstvena mana = kosta pari:(
alternativi: StarUML ili UML-ot od netbeans (ovie 3 jas licno gi koristam)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

ztip

Intern
15 декември 2007
26
0
Skopje
homecontroller.no-ip.biz
Blagodaram momci za sovetite, jas veke nesto simnav nesto od internet od Visual Paradigm, nekoja community edition nekoj funkcii od aplikacijata se onevozmozeni cisto ke go razgledam, a i ke probam da go najdam toj StarUML ili nesto besplatno ili nesto so crack.

Pozdrav,
 

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
Абре бртче тоа тие е ако не знаеш програмски јазик или ако те мачат на факултет во секој случај добра работа има многу бесплатни кој одат со основа инсталција на некоја дистрибуција на линукс мислам дека беше името на програмта umbrela
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,731
Мислења
831,515
Членови
28,723
Најнов член
manski
На врв Дно