1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Уметнички фотографии од членовите на ИТ.КОМ.МК

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од gokica, 26 Март 2013.

 1. gokica

  gokica
  Модератор

  8,550
  10,639
  13 Јуни 2009
  Одамна имав идеја да отворам ваква тема а конечно бев инспириран тоа да го направам кога го погледнав еден оглас за фотоапарат на форумов каде меѓу другото има и фотографии а кои идеално би одговарале за десктоп позадина.

  Би замолил во оваа тема да постирате линкови до фотографии со резолуција барем до 1920 Х 1080 (или повеќе) кои сте ги фотнале со вашата камера и сметате дека се интересни за и други да ги видат па дури и да си ги поставиме како wallpaper на нашиот десктоп.

  Може да бидат и обработени се разбира.

  Благодарам.

  BTW ако сметате дека треба да се додадат и наши фотошоп креации и слично кажете и ќе додадеме во насловот.
   
  На architect, pinky, krisbt и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  Сакате верувајте, сакате не. Јас се зачудив кога ја видов сликата. Направена е лани од екскурзијата во Чешка што одевме.
  Сликава е сликата со обичен смарт телефон(ZTE Racer I) БЕЗ никакви ефекти од телефонот и компјутерски! Оргинал е ваква. Ја забележав дури кога стасавме дома, кога ги ставив сликите во пц.
  [​IMG]
  Камера: 3.2MP со Pre-Focus.
  За позадина е печена сликава... :D
   

  Прикачени датотеки:

  На Joco Ilievski, architect, Boldozer и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. dramallama

  dramallama
  Gaining Experience

  366
  259
  24 Јануари 2013
  Машко
  Не знам зашто, ама многу си ја сакам сликава (не дека е нешто посебно), и ми текна на неа истиот момент кога ја видов темава. Дури си ја имам и испринтано. :D Сликана пред 8 и кусур години, поточно август 2004, на Водно. Апарат: Olympus C-750 Ultra Zoom. Не е доплнително обработувана, како што може да се забележи нели. :p
   

  Прикачени датотеки:

  • P8240226.JPG
   P8240226.JPG
   Големина:
   877.8 KB
   Прегледи:
   72
  mkd, architect, Steff_Maja и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. architect

  architect
  Unstoppable

  1,961
  2,342
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  [​IMG]
   
  bobi2006, jumayli и на Steff_Maja им се допаѓа ова.
 5. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  [​IMG]
  се глупирав со апаратот на едно другарче (sony h7) , испадна убава :D
   
  architect, Steff_Maja и на psyside им се допаѓа ова.
 6. krisbt

  krisbt
  Gaining Experience

  18
  72
  16 oктомври 2011
  Машко
  Wallpaper Prilep.jpg
   
  На bobi2006, prichina, Speedy и уште 17 други им се допаѓа ова.
 7. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,344
  1,010
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  На StalkeR, architect, Boldozer и уште 7 други им се допаѓа ова.
 8. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  498
  154
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
  Двете слики се направени со Xperia X10 летово. Првава е сликана на изгрејсонце на Велешково езеро, а втората на изгрејсонце во с.Милино (со некој ефект од телефонот) :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Joco Ilievski, krisbt, jovce. и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. jumayli

  jumayli
  Баниран/a

  192
  111
  21 Март 2013
  Машко
  слободен уметник
  HDR3 - Copy.jpg HDR4 - Copy.jpg Вевчани
   
  На stefan_v, StalkeR, architect и уште 8 други им се допаѓа ова.
 11. bobi2006

  bobi2006
  Gaining Experience

  95
  52
  6 Април 2011
  Фотографирани со xperia neo,без доработка.
   

  Прикачени датотеки:

  architect, jumayli и на Steff_Maja им се допаѓа ова.
 12. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,231
  3,590
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Не можам лајк да ви ставам, не работи серверот. Топ фотографии!
   
 13. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,231
  3,590
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Напатеното девојче во парк. Со телефон, ништо посебно, само девојчево е интересно.

  2012-11-25 15.08.50.jpg
   
  architect, Steff_Maja и на dramallama им се допаѓа ова.
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,827
  26,018
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Сите слики се напрофесионални сликани со непрофесионален апарат и немаат никакви ефекти
  (ќе пуштам само линкови за да се учитава побрзо темава)

  http://i.imgur.com/CWhx7vD.jpg
  http://i.imgur.com/NTlUZWQ.jpg
  http://i.imgur.com/MgoZ0z9.jpg
  http://i.imgur.com/SL2OPMm.jpg
  http://i.imgur.com/k2pU6SR.jpg
  http://i.imgur.com/nXxnMb9.jpg
  http://i.imgur.com/MiHPRaw.jpg

  Ви ги издвојувам моите омилени слики

  Поздрав ;)
   
  architect, Steff_Maja, Necromancer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. dramallama

  dramallama
  Gaining Experience

  366
  259
  24 Јануари 2013
  Машко
  Да му кажеш на колегата дека му е топ идејата, секоја чест. :)
   
  architect, Necromancer и на Taurus им се допаѓа ова.
 16. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,778
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Еве и неколку мои, доста се стари, сликани со Canon S3 IS.
  Setting_Sun_by_IomegaREDI.jpg
  Ohrid_alley_____by_IomegaREDI.jpg
  Camomile_by_IomegaREDI.jpg
  Catty_by_IomegaREDI.jpg
   
  architect, Steff_Maja, Necromancer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,591
  3,337
  24 Септември 2012
 18. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,231
  3,590
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Многу интересни фотографии до сега, од доста членови.

  Пред некоја година на терен на Пелистер ни се погоди магловито време, многу интересна атмосфера имаше. Сликано е со Panasonic апарат, ама ми беа во телефон сликиве и им се намалил квалитетот. Како и да е, ако може малку да се долови атмосферата.

  P1040947.JPG

  P1040950.JPG

  P1040962.JPG

  P1040951.JPG
   
  На mkd, StalkeR, Batko19 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 19. krisbt

  krisbt
  Gaining Experience

  18
  72
  16 oктомври 2011
  Машко
  Фала ти :)
   
 20. salamander

  salamander
  Gaining Experience

  205
  231
  16 ноември 2011
  Машко
  На работа во слободно време...

  Погодете со што е сликано :)

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  (оригиналните слики се поголеми)
   
  На mkd, StalkeR, architect и уште 4 други им се допаѓа ова.
 21. jumayli

  jumayli
  Баниран/a

  192
  111
  21 Март 2013
  Машко
  слободен уметник
  SS812ksa.jpg
  Пајак-мајка. Ја поставив оваа фотографија бидејќи има нешто интересно на неа за оние кои веќе не знаеле дека ова купчето на грб се мали пајачиња(десетици) :)
   
  На Boldozer, BateVane, Necromancer и уште 5 други им се допаѓа ова.
 22. dramallama

  dramallama
  Gaining Experience

  366
  259
  24 Јануари 2013
  Машко
  Кај к** си го сликал ова бре?? Ќе напраиш да ми се одмили форумов. :D
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 23. jovce.

  jovce.
  Gaining Experience

  487
  242
  29 Јули 2010
  Машко
 24. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,450
  917
  1 Април 2012
  Машко
  Охрид, Св. Канео
  сликано со телефон (Xperia Arc S)
  [​IMG]
   
  На psyside и architect им се допаѓа ова.
 25. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  923
  868
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Само ова останало за жал[​IMG]
  [​IMG]
  Штета што овие се сликани со мобилен:
  [​IMG]
  IMG_20120921_185506.jpg IMG_20121007_134737.jpg
   
  Necromancer, jovce., jumayli и на уште 1 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  214
  Прегледи:
  27,725
 2. X - MaCeDoNiAn
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,521
 3. Software
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  741
 4. zelenotosr
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  4,394
 5. Dingo
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  811
Вчитување...

Сподели

Вчитување...