• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ултра-мобилни компјутери! Погледнете!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Еве една замисла како би изгледал животот со ултра-мобилните компјутери од Интел за неколку години. Барем во Америка ако не кај нас. :bravo::bravo:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=G_FS2TiK3AI"]YouTube - UMPC Future?[/ame]
 

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,004
447
delicon.mk
Не видов тука некоја си "Научна Фантастика". :ha:

* или пак треба со звук да го изгледам пак?
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Navistina tuka nikade nema naucna fantastika tuku mozeme da go sogledame brziot razvoj na tehnologijata vo pozitivna nasoka.Duri ke dojdat vreminja koga eden obicen PC ke go zamenuva nekoj telefon kako Iphone i slicno
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Тука јас не гледам научна фантастика туку веќе реалност која можеби малку покасно ќе стигне до нас. Компјутерската технологија се развива со голема брзина и факт е дека се повеќе сме зависни од компјутерите во смисла што се оди на тоа се и сешто да биде управувано од компјутер. Па и човечкиот живот. Можеби! ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,829
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно