• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ултра лесни хард дискови

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Western Digital на својата официјална страна претстави серија на се уште тајни, полесни екстерни хард дискови под називот My Passport Essential. Хард дисковите, кои за поврзување со компјутерите користат USB 2.0 имаат димензии 15 x 126 x 79 милиметри и се околу 100 грама тешки.

На дискот се наоѓа и WD Sync кој има за задача едноставна синхронизација на податоците со компјутерот, поседува заштита на податоците по пат на 128-битни енкрипции, како и сет на прединсталациски софтвер на Google (Desktop Search, Picassa и Google Toolbar).

My Passport Essential
ќе биде достапен во три големини 160, 250 и 320 GB, а според појавувањето на пазарот е закажано за 6-ти февруари.

Извор: ИДИВИДИ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,995
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно