• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ултимативна конфигурација!!!

Статус
Затворена за нови мислења.

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
... Ova uste koga ke go vidis monitorot se gleda deka e Otrov za Gluvci... ne e mozno ekran so 190 stepeni agol na gledanje
toa bi bilo deka nasiot pogled faka 'krivini' od 10 stepeni. :LOL::LOL::LOL::LOL:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Мене ме интересира графичкава. Вели дека е Турбо Дизел, ама не навел дали системот за довод на гориво (во случајов-податоци) од пумпата до дизните е Common Rail систем или стандардниот Pumpe Dusse (од бош пумпата излегуваат онолку цевки за довод колку што има цилиндри/дизни)?
 

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
@ Mr.Alien
Samo pazi brat.... Da ne izlezi od negde skrienoto to so ne go pisi na listot pogore... Deka Grafickata e Predator serii so dvojno kuleri :) ako e taka.... nekako nevkusno ke zavrsi....:LOL:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
:LOL::LOL:

Членот на кој му припаѓа оваа машина е на JimmyKing :))))))))))))))))) Така да одма да знаете дека човечето што зборува и веројатно е бил/е на хероин додека го пишувал потписот.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLZ....

За вакви теми фали стариот добар оф топик :)

Инаку, ЛУДНИЦИ :LOL:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Полудо нешто од ова... здравје!!:bravo::bravo::bravo:
 

mENDol

Intern
24 декември 2007
83
2
Sekoja cast za potpisot, 3Mb - kilo, natamo vie ke racunate... :p ovaa e sigurno od onie galicki, samo sto cudovo nemozes da go naranis ko sto mi se vidi mene, aludiram deka Dizelot e skup u zadnje vreme, ja benzinec bi zemal... :LOL::LOL::LOL:

Eh a sakav da kazam uste nesto valjda nema off-topic da zabegam.. :), inace monitorot mu e stara verzija, ima sega bolji od 283" SHMG-A DJURO, so agol na gledanje od 240 stepena, i milijarda i dvesta miliona boi... :LOL::LOL::LOL:
 

biber

Intern
10 ноември 2007
37
0
Да да, пазете само да не напишете оф топик за да не ве банираат вашите администратори :p
Инаку не знаев дека толку сериозни фаци бес смисла за хумор можат да постојат на едно место. Поздрав до администроторот се надевам дека наскоро ќе ја види и ќе ја избрише темава....
 

biber

Intern
10 ноември 2007
37
0
и трета мајка, да се сложувам со вас џимикинг нема врска од компјутери. потписот му е срамота, мора да го смени.
Ма не се шалам.........:LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,537
Мислења
858,928
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно