• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Украдени 1.6 милиони податоци од Monster.com

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Отава -- Хакери украле 1.6 милиони лични податоци од добро познатата интернет страница за тражење на работа - www.Monster.com
Интернет сигурносната компанија Symantec Corp. го пријави ова сигурносно пробивање во Понеделник (20 август) откако го откриле компјутерскиот црв наречен: Infostealer.Monstres on the Internet... Повеќе

:rolleyes: :rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,533
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно