1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Украден телефон

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од lovelygirl, 26 Август 2019.

 1. lovelygirl

  lovelygirl
  Intern

  4
  1
  26 Август 2019
  Женско
  Здраво, сакам да прашам дали има шанси за наоѓање(лоцирање) на украден телефон (Iphone 8+).
   
 2. ski

  ski
  Intern

  82
  17
  22 oктомври 2016
  Машко
  imei од телефонот (треба да го пишува на кутијата од телефонот) и пријави во МВР и кај операторот.
   
 3. Legendata

  Legendata
  Intern

  7
  7
  11 Март 2017
  Машко
 4. lovelygirl

  lovelygirl
  Intern

  4
  1
  26 Август 2019
  Женско
  Операторот е lycamobile...но не ги лоцирале

  Пробав но ми бара verification code
   
 5. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,219
  4,667
  4 ноември 2013
  Машко
  Кажи ти дали имаш документи од телефонот, кутија, доказ дека е твој... итн.
   
  На toplel и Astraion им се допаѓа ова.
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,402
  6,509
  27 Март 2014
  Откажи се од него. Многу ретко полицијата (а и операторот) се замара да најде нечив телефон.
   
  На Astraion му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lovelygirl

  lovelygirl
  Intern

  4
  1
  26 Август 2019
  Женско
  Имам докумет од денот кога го купив телефонот со имеи и со гаранција
   
 8. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,219
  4,667
  4 ноември 2013
  Машко
  Земај документите и оди во полиција... со среќа (ке ти треба).
   
  На lovelygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lovelygirl

  lovelygirl
  Intern

  4
  1
  26 Август 2019
  Женско
  Ти благодарам.... ќе ми треба среќа богами
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,305
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  Ако ајфонот ти е со заклучен ајклоуд тогаш тој што го нашол ќе му биде безкорисен ,затоа вашиот АјДи акаунт односно твојот ајклоуд нека остане како заклучен,а ако не си го заклучил тогаш тешко да најдеш инаку јас го користам ајфон 8+ и го заклучувам ајклоуд
   
  На lovelygirl му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...