1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

UI/UX design vo Makedonija

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од kristijan_p, 9 oктомври 2019 во 11:23.

 1. kristijan_p

  kristijan_p
  Intern

  3
  0
  4 oктомври 2018
  Машко
  Zdravo,

  Dali nekoj raboti kako UI/UX designer vo Makedonija

  Koi se prednostite da se raboti full time namesto freelance?

  Dali nasive kompanii dobro plakaat?

  Isto taka dali ste podeleni na UI i UX designeri ili rabotite se komplet UI/UX i front end development?
   
Слични теми
 1. ''TcM>>
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,246
 2. salt
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,010
 3. Tikvar4e
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  3,261
 4. Synology MK
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  4,762
 5. kristijan_p
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  268
Вчитување...

Сподели

Вчитување...