• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ubuntu ми блокира при логирање во Pidgin

  • Ја почнал/а темата
  • #1

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
ubuntuto mi blokira koga go otvoram pidgin t.e go pisam paswordot i koga se logiram mi se otvorat milion prozorcinja i moram da go restartiram kompjuterot :S
Kako da go resam ovoj problem ?
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
Пробај со друга Линукс Лајв дистрибуција, од друго ЦД, не копирано од претходното. Ако тука проблемот го нема, тогаш нешто ти е дефектна инсталацијата. И кажи какви прозори отвара.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Abe taka samo prave na mojot mesenger na brat mi se si e u red, kaj nego si se logira najnormalno :S
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Off-Line mnogu poraki da ne imash od tvojte 300 kontakti .. :D i toa da ti gi pokazuva off-line porakite...
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,641
1,098
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
@goodboy,
исклучи compiz,
отвори pidgin
почекај 15-тина минти да се смири сѐ
и на крај види што пораки воопшто се тоа???
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Hm... nekako samiot problem od sebe se resi nisto ne cackav ...
@gdamjan so e toa " исклучи compiz " ? - da znam za drug pat

pozdrav
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,705
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно