• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Pred nekolku dena Mark Shuttleworth , tatkoto na Ubuntu, objavi deka imeto za Ubuntu 8.10 Koe spored planiranoto treba da izleze nekade vo oktomvri 2008 kje go nisi imeto Intrepid Ibex. Povekje ovde

PS: Intrepid Ibex e ova:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,581
Мислења
846,903
Членови
29,360
Најнов член
RokerMD
На врв Дно