• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ubuntu 8.04 Alpha

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Програмерите од компанијата Ubuntu со право издадоа нова Alpha верзија на Open Source Linux оперативниот систем Ubuntu 8.04. Alpha 4 изданието на Ubuntu 8.04 ќе биде познато по името Hardy Heron. Ubuntu јадрото вклучува виртуелна модификација која може значително да придонесе за унапредување на I/O пристапот. Ubuntu 8.04 Alpha 4 вклучува и GNOME System набљудувач.
Останува уште да се земе ова чудо и да се тестира.

Извор: Ентер
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
No se razbira ima mnogu dupki t.e. bugovi koi kje treba da se dopraveni se do konecnoto izleguvanje na Ubuntu 8.04 vo April godinava.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,763
Мислења
850,112
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно