• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ubuntu 7.10 Download

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Dali ke raboti ubavo, Ubuntu, go download-irav od ubuntu.com, i go izrezav na cd {.iso}, da znam da ne go instaliram, za da ne se sluci nesto neocekuvano :)

btw Dali moze da se procita cd-to dodeka windows se startuva {so nekoe kopce}..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Dali moze da se procita cd-to dodeka windows se startuva {so nekoe kopce}
Како мислиш ова? Истовремено да се стартова и Windows и да ти чита од цд Линукс. Мислам вакво нештоне можи, а ако го форматираш цел хард диск да има на него само Линукс мислам дека нема да имаш проблеми. А со Dual Boot незнам. Вакво чудо немам ни пробано, а се мислам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Како мислиш ова? Истовремено да се стартова и Windows и да ти чита од цд Линукс. Мислам вакво нештоне можи, а ако го форматираш цел хард диск да има на него само Линукс мислам дека нема да имаш проблеми. А со Dual Boot незнам. Вакво чудо немам ни пробано, а се мислам.
Mislam kako koga sakam da instaliram windows so F.. kopcinjata, i da se pojavi menito... ako voopsto ima {mislam za da go instaliram Ubuntu} :LOL:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Setirash vo BIOSot prvo boot device da ti e CDROM, stavash CDto, i koga kje ti se pojave Ubuntu menito klikash Install Ubuntu .. i natamu e lesno
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,563
Членови
30,069
Најнов член
Кристина Ставрева
На врв Дно