1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ubuntu 14.04 (Unity) - совршена работа околина

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од bokiscout, 31 Август 2014.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,222
  4 Септември 2008
  Како до сега не сум ја видел темава? секоја чест Боки, иде важна!
   
  Koen, bokiscout и на gokica им се допаѓа ова.
 2. gokica

  gokica
  Модератор

  8,391
  10,199
  13 Јуни 2009
  Ни јас ја немав забележано. Сме пропуштиле многу. Секоја чест.
   
  Krkac, bokiscout и на psyside им се допаѓа ова.
 3. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  891
  1,042
  9 Јуни 2011
  Машко
  Дали има некој решение за проблемот при суспендирање/sleep?
  Пред некој ден инсталирав Линукс, и се си е топ до сега, освен овој проблем.. шо читајки низ интеренет изгледа доста го имаат..
   
 4. Simeon Aleksov

  Simeon Aleksov
  Intern

  23
  20
  14 Декември 2015
  Машко
 5. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,501
  2,505
  14 Мај 2008
  Машко
  Леле тек сега ја гледам темава. Неможам да престанам да се смеам од насловот! Ubuntu и совршена работна околина.....

  Ин адер њуз: Ubuntu drops Unity Desktop
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,902
  2,451
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  16.04 си тера без твикови
   
 7. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  567
  216
  28 ноември 2015
  Машко
  Да бидам искрен, Гном повеќе ми се свиѓаше, ама навикнав на Јунити. Ајде пак назад :oh:
   
 8. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  231
  203
  7 Јули 2013
  Машко
  Јас пробав на недела ипол да бидам на гном и си се вратив на јунити7.
  Ќе чекам некој форк од јунити8 изгледа, не ми се допаѓаат другите.
   
 9. kebe

  kebe
  Gaining Experience

  213
  172
  29 Март 2012
  Ubuntu GNOME + plugin dash to dock = unity  Моја претпоставка е дека 18.04 на ГНОМ ќе го направат да личи на тековниот Јунити. За ленатата лево веќе има решение, dash to dock. За менијата најгоре (global menus) можеби треба да се доработи нешто.
   

Сподели

Вчитување...