• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Уа за Вистата

D

DimitarMK

Гостин
Хух... Доста се вакви коментари. Вистата споро работела бла,бла. Па сигурно дека за понов софтвер - подобар и понов хардвер. Да беше така, ќе си земев еден 486 и фурај XP. Е не е така. Со редовен апдејт на Вистата, нема да имате никакви проблеми ;)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Хух... Доста се вакви коментари. Вистата споро работела бла,бла. Па сигурно дека за понов софтвер - подобар и понов хардвер. Да беше така, ќе си земев еден 486 и фурај XP. Е не е така. Со редовен апдејт на Вистата, нема да имате никакви проблеми ;)
Toa i jas se obiduvam da kazam:bravo::bravo::bravo:
 

pianoman

Intern
11 октомври 2007
15
0
Благодарам на овие информации, луѓе. Оваа ми помогна да утврдам дека VISTA е подобра од XP. Значи, update на компјутерот и имајте современ OS. Инаку се надевам дека инжинерите од Creative ќе објават драјвер за sound blaster LIVE! за Win. Vista.
 

papi69

Intern
2 јули 2008
2
0
Decko aj kupi si nekoj pojak kompjuter i probaj ja vistata, pa ke pravime muabet posle za tvoeto mislenje.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
мислам дека се претера со овие теми на форумов за виста ме мрзи да ги барам ама сигурно ќе најдам некаде 10-тина, или вистата не чинела или во споредба со некој друг оперативен систем има доволно стари теми за виста па ако некој има нешто ново да каже нека пишува таму вака само хаос се прави од форумов. Иначе мое тазе мислење е дека вистата ќе остане само како преоден период меѓу xp и windows 7 неговото излегување е најавено за 2010 така да мислам дека вистата падна на тестот и се надевам microsoft пријатно ќе не изненадат со windows 7
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Pred 5-6 dena napraviv Upgrade od XP na Vista
1,2 den: U pm koj ke formatirat glupa e vistava...
3,4 den: Dobiv navika kade e koja alatka smestena, se naviknav na inteface, mi tekna deka nemam blok dobieno 4 dena...
5,6 den: Ne mora da formatiram, ostanuvam na Vista :D

p.s. Don't forget! - Ne postoi Najdobar ili Sovrsen softver, ali od vista sum zadovolen:spienje:
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Pred 5-6 dena napraviv Upgrade od XP na Vista
1,2 den: U pm koj ke formatirat glupa e vistava...
3,4 den: Dobiv navika kade e koja alatka smestena, se naviknav na inteface, mi tekna deka nemam blok dobieno 4 dena...
5,6 den: Ne mora da formatiram, ostanuvam na Vista :D

p.s. Don't forget! - Ne postoi Najdobar ili Sovrsen softver, ali od vista sum zadovolen:spienje:
ај по пиво дека за две недели ќе почне да ти недостига xp-то :D
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,271
329
Ќе дојде време кога за Виста ќе викате дека е добра колку што е сега ХР добар.

Исто беше така и порано, сите не го сакаа ХР туку Виндоуз МЕ ама сега видете...

Порано кога на скоро сите компјутери доминираше Виндоуз МЕ, и кога се појави ХР, на пример тогаш Виндоуз МЕ беше ХР, а ХР сега е виста..

Ова последното го давам како пример што ќе се случи во иднина со ХР и Виста. :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,799
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно