• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Typography Dude

 • Ја почнал/а темата
 • #1

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Okej,

Ova go napraviv pred nekoe vreme ali nikak nemozam da go zavrsam mislam deka mu fali neshto ali i jas neznam sto, se izleze kako so mi bese zamisleno ali so znam. Neznam dali e do P-Head dali treba da ja trgnam ali vo taj slucaj go gubam konceptot taka da nikak ne e. Aj vie kazete ako imate nekakva ideja zosto stvarno mi treba neshto da dodadam.

 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,326
28,670
kalco.ru
Aма ти имаш многу голема желба на ламинат да работиш:LOL:
Иначе ми се свиѓа тоа со буквите
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Aма ти имаш многу голема желба на ламинат да работиш:LOL:
Иначе ми се свиѓа тоа со буквите
Haha
Ne be samo so go koristam kako pozadina u izrabotka na neshto posto podoage do izraz shejpot svakash. Nekak e kako balans megu ednostavnost i izraz na formata ali posle ja menam :p AMA OZBILNO JA MENAM! :)):LOL:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,326
28,670
kalco.ru
Ти верувам дека ја мењаш:))
Не озбилно интересна идеа...може да се искористи за правење на некое анимирано филмче...бар мене така ми иде накако:bravo:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
главата ич не ми се свиѓа
ако си решил да работиш како во форма на п
тогаш малку помала да ти биде и бес тија букви во неа
со тоа го губиш некако стилот на останатото
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Ти верувам дека ја мењаш:))
Не озбилно интересна идеа...може да се искористи за правење на некое анимирано филмче...бар мене така ми иде накако:bravo:
da ali ako rabotam na nekoe takvo podobro bi izbral nepravilna forma na karakteri so se poednostavni za crtenje primerno - Ed+Edd+Eddy :p
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Пробај малце да експериментираш со бои. Ама тргни ја таа позадина, стави некоја текстура, поедноставна или градација.
На P-то, горе - главата, контурата што ти е со црна боја, смени ја бојата да дојде повеќе до израз дека е P.
пробај да додадеш очи, уста, нос... на P - главата. Можеш и наочари.
Тоа засега ми дојде како идеја.
:bravo::bravo::bravo:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
а да му симнеш некое кило на чоекот? :))
мала шала, мене барем ми се свиѓа како што е, у комплет со ламинатот :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Добро е само,треба да ја гледаш главата пола саат за да сватиш дека е буквата ( P ),мислам дека поубаво би изгледало доколку главата е помала :) иначе браво,и мене ми се допаѓа,и стварно многу сакаш да работиш на паркет .
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Паркетот направи го така (нешто како жабја перспектива) да изгледа човекот дека гази на него, така ќе добиеш ептен добар 3д ефект на просторот.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Добро е само,треба да ја гледаш главата пола саат за да сватиш дека е буквата ( P ),мислам дека поубаво би изгледало доколку главата е помала :) иначе браво,и мене ми се допаѓа,и стварно многу сакаш да работиш на паркет .
Aman be ozbilno ne se zabelezuva P-to a?

[email protected] Nemozam da gi majnam bukvite vnatre poshto bi ja izgubilo smislata na ''Typography'' delo.

[email protected] Fala brat ke probam toa sho predlozi.:bravo:

Fala mnogu.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
ej

jas malko odmor si zemav taka da denes sednav i porabotiv malce ne deloto i smeniv nekoi raboti sakam da znam so mislite nekoja ideja kako da se zavrse ono ovo mislam deka izleze mnogu podobro od prvata verzija.
Sakam da znam dali e dobro vaka dali e dobar mixot vector - pozadina i nekoj ako ima nekoj predlog da mi dade.
Fala unapred.

p.s. ne e tipografija veke :p

 

Bam1

Intern
10 септември 2008
105
1
da kazam i jas nesto vo stilot na Goce Delcev "Jas ova go razbiram kako angelce koe leta kon neboto posle edna nuklearna eksplozija na zemjata, ako se lazam i ako treba nesto drugo da znaci bi razmislil na nebesnite boi. Ako odi ova angelce kon rajot mislam deka i boite treba da bidat posvetli. Ako pak ne e nuklearna eksplozija ako treba da bide toa svetlo sonce mislam deka i na toa mora da se poraboti za da mi prati pojasna slika.Vo sekoj slucaj moe razmisluvanje i te ohrabruvam da prodolzis P.S. Eh nie Makedoncite samo maana da najdeme :bravo:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,326
28,670
kalco.ru
Puler и неговото карактеристично човече:))
Добор е мајсторе само можеш да му смениш боја на човечево Да видиме како ќе го личи:))
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Puler и неговото карактеристично човече:))
Добор е мајсторе само можеш да му смениш боја на човечево Да видиме како ќе го личи:))
hehe fala mnogu

brat mnogu rabota e coloring sega a i da teram tutoriali poshto ne sum boel do sega u illustrator. :tainstven:
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно