• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

tx3 mini box

Ivan222

Intern
17 март 2019
67
10
Дали може да работи преку мобилен интернет а не преку wifi овој tx3 mini box
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,460
13,567
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Ако мислиш да му ставиш СИМ картица, не.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,460
13,567
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
BT =/= WiFi. Ќе направиш хотспот на мобилниот, и на уредов ќе се поврзеш на њифито од мобилниот.
 

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
677
717
Скопје
1) Можеш преку Wifi Hotspot најнормално

2) Има шанси да можеш преку USB Tethering, со кабелот од полначот.

For the fastest internet, USB theatring is very useful. Just connect your mobile via charging cable to your TV box if your TV has a USB port and support USB Theatring. Now open developer options in settings. Click on ”USB Debugging”.
Settings > Developers options
If you can't see Developers options, click 7 times on “Build Number” in Settings.
Settings > About Phone > Build Number

3) Ако нема Bluetooth, не можеш Bluetooth Tethering
 

Ivan222

Intern
17 март 2019
67
10
Falati Oktar uspeav so hotspot me spasi od makite.
A ova kako bi odelo i dali e podobro so USB Tethering neznam kakk da probam...
Pozdrav
Мислењето е автоматски споено:

Drugo nesto da prasam od daljinskoto samo kopceto za gasenje raboti.Imam staveno bezzicno gluvce dane ima vrska.
 

Атачменти

  • 20211130_140644.jpg
    12.2 MB · Прегледи: 20

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,156
Мислења
879,178
Членови
30,785
Најнов член
Ridvan Ademi
На врв Дно