1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Твитер

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од kuzman0v, 30 Декември 2009.

 1. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Некој да препорача и постави линк за бесплатна твитер апликација за мобилен, за Сони Ериксон... Имам инсталирано Tweeter Mobile, али не може да испраќа твитови.

  Фала однапред.
   
 2. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,271
  552
  3 Април 2008
 3. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Барав мобилна верзија али никако да ја најдам, пробував и м.твитер.ком али ми даваше некој ерор ... фала, сега работи. Али сепак ако има некој апликација нека прати :).
   
 4. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
 5. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Фала, работи перфектно... Плус има и LiveScore, Facebook, Picsa, Flickr, MyMovie, RSS News
   
 6. espief

  espief
  Intern

  8
  1
  20 Август 2014
  Машко
  има твитерџии овде ?
  Имам проблем со акаунтот, не можам да се логирам.
  Напраив unfollow на 30-40тина акаунти и одма после почнав follow да праам и после 20тиот негде ме блокира Твитер.
  Сеа имам ваков статус:

  Verify your phone number
  Please confirm the phone number associated with your Twitter account: +***********
  We will call you with a verification code. Call fees may apply.
  и кога ќе стиснам "Call me" за да ми испрати код, ова ми дава:
  Something went wrong.
  You have exceeded the number of allowed attempts to verify your phone. Please try again later.

  Кога отварам со друг акаунт ова ми вика:
  Caution: This account is temporarily restricted

  Имал до сега некој ваков проблем? Ова ми е од вчера-вечер.
  Исто ми се избришани сите што ги следам, 0 following имам.
   
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,445
  6,560
  27 Март 2014
  Не ти се избришани, само се суспендирани моментално. Ке с епојават откако ке го верифицираш со телефонот. Чекај малку и пробај пак. Нема друго чаре.
   
  На espief му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...